Styczeń to dla mnie miesiąc mijający pod znakiem nauki, bo ledwo wstanę od stołu w święta kilka dni wcześniej, a już trzeba zaczynać przygotowania do zbliżającej się sesji. Plany czytelnicze ograniczam do minimum. Mam tu na myśli wybierane dla przyjemności książki, bo one idą w odstawkę, jednak czytam - kilometry notatek. Poniżej pięć najciekawszych zapowiedzi:
Zamiana Rebecca Fleet, 16.01
Uważaj, kogo wpuszczasz do domu...
To miał być dla nich wyjątkowy tydzień: z dala od codziennej rutyny, dziecka i zmartwień. Nowy początek dla pogrążonego w kryzysie związku. Caroline i Francis zamienili swoje mieszkanie w mieście na elegancki dom na drogim przedmieściu Londynu. Jednak Caroline szybko zaczyna odczuwać niepokój: kwiaty w łazience, muzyka w salonie – dla kogoś, kto jej nie zna, mogłyby wydawać się przypadkowe, jednak ona wie, że zostały wybrane specjalnie dla niej.
Kiedy znaczących nawiązań do jej dawnego życia pojawia się coraz więcej, Caroline obawia się, że osoba, o której przez ostatnie lata starała się zapomnieć, desperacko pragnie powrócić do jej życia. A jej powrót oznacza, że Caroline i jej rodzina będzie musiała ponieść wysoką cenę za błąd popełniony w przeszłości.
➠ Chciałabym dzięki tej książce oderwać się na chwilę od sesji i odpocząć. Zagraniczne opinie są zachęcające.
Basil Wilkie Collins, 16.01
Basil, potomek arystokratycznego rodu i aspirujący pisarz, zakochuje się w dziewczynie – smagłej, ciemnookiej piękności – przypadkowo spotkanej w omnibusie. Nie mogąc liczyć na aprobatę ojca dla małżeństwa z córką kupca, poślubia dziewczynę w tajemnicy. Jednocześnie akceptuje pewien dziwaczny warunek postawiony przez teścia. Basil ryzykuje wszystko dla miłości, nie podejrzewając zdrady. Gdy nadchodzi krytyczny moment młodzieniec pozbawiony wsparcia bliskich, jednocześnie zagrożony zemstą odwiecznego wroga jego rodziny, zdaje się, że może liczyć wyłącznie na siebie.
➠ Niezmiernie się cieszę, że w Polsce pojawi się kolejna powieść Wilkiego Collinsa, określanego mianem prekursora powieści detektywistycznej. Właśnie czytam Kobietę w bieli tego autora, zachwycającą dokładną budową portretów psychologicznych, więc chętnie sięgnę też po historię Basila.
Adeptka Rachel E. Carter, 30.01
Ryiah przetrwała próbny rok w Akademii Magii, ale dopiero teraz zaczyna się dla niej prawdziwa nauka. Dziewczyna dostała się do wymarzonej frakcji bojowej, ale musi stawić czoła nauczycielowi, którego nie znosi, i wrogo nastawionej Priscilli. Sytuacji nie ułatwia też relacja z Darrenem, oscylująca między wrogością a sympatią, może nawet fascynacją…
Kiedy jeden z uczniów zostaje zabity w nieprzyjacielskim ataku, nauka schodzi jednak na dalszy plan. W powietrzu wisi wojna, być może Ryiah będzie musiała wykorzystać swoje umiejętności szybciej, niż sądziła.
➠ Już teraz mogę zdradzić, że pierwszy tom tej serii (Pierwszy rok) był jedną z moich najlepszych lektur 2018! Bardzo czekam na kontynuację losów Riyah.
Bez powrotu. Życie i śmierć na K2 Graham Bowley, 30.01
Bez powrotu to historia międzynarodowej wyprawy z sierpnia 2008 roku, w czasie której zginęło jedenaście osób. Na początku wydawało się, że Graham Bowley, reporter, który nigdy nie postawił stopy w Karakorum, nie jest najlepszym kandydatem do opisania tych dramatycznych zmagań. Okazało się jednak, że potrafił na nie spojrzeć z dystansu i z obiektywizmem, którego często brakuje uczestnikom wydarzeń. Interesowało go też coś więcej: kim są himalaiści, jak wygląda ich życie, kiedy nie są w górach, a przede wszystkim – co motywuje ich do podjęcia tak wielkiego ryzyka. Dlaczego zapragnęli zmierzyć się z górą gór.
➠ Jedna z książek o himalaiźmie, którą chciałabym przeczytać. Szczególnie ze względu na to, że K2 nie zostało jeszcze zdobyte zimą, chciałabym poznać historię jej podbojów.
Nasze dusze nocą Kent Hanuf, 30.01
Addie i Louis to samotni, owdowiali siedemdziesięciolatkowie, mieszkający w niewielkim miasteczku. On ma córkę, ona syna i wnuka. Ma także dom, a w nim duże łóżko, w którym co noc kładzie się sama. A przecież noce są najgorsze… Pewnego razu postanawiają spędzać je wspólnie. Nie chodzi im o seks, ani nawet romans. Chodzi o doskwierającą samotność. Wieść o tym dziwnym związku szybko rozchodzi się po okolicy. Jak zareagują najbliżsi?
➠ Uwielbiam refleksyjne historie, które zostają ze mną na długo. Czuję, że to jedna z nich.
Na jakie premiery czekacie w styczniu? :D
[źródła grafik i opisów: strony wydawnictw, lubimyczytac.pl]
Na jakie premiery czekacie w styczniu? :D
[źródła grafik i opisów: strony wydawnictw, lubimyczytac.pl]
Ciekawe zapowiedzi, ale pod koniec stycznia wychodzi druga część "Ognia i krwi" Martina i to chyba jedyna wyczekiwana przeze mnie premiera tego miesiąca! :D Chociaż przyznaję, że zaintrygowały mnie "Nasze dusze nocą" - nigdy wcześniej o tej książce nie słyszałam, a opis fabuły ma w sobie coś wyjątkowego...
OdpowiedzUsuńtak, ten opis ma w sobie to coś :D za Martina jeszcze się nie zabierałam, więc nie czekam na drugą część :)
UsuńSzczerze mówiąc jeszcze nie zrobiłam przeglądu styczniowych premier, ale z pewnością coś dla siebie znajdę :)
OdpowiedzUsuńcieszę się :)
UsuńZ tego, co się zorientowałam, w styczniu wydawnictwa bardzo mocno będą nas rozpieszcza. 😊
OdpowiedzUsuńto prawda, szkoda tylko, że muszę ograniczyć czytanie :(
UsuńJa czekam na nową książkę od Armentrout i na Amerykańską królowę. Myślę, że będzie ciekawie i nie mogę się już doczekać. :)
OdpowiedzUsuńjeszcze nie znam tej autorki :) udanej lektury!
Usuń"Bez powrotu" zapowiada się cudownie! Od czasu do czasu, gdy łapie mnie ochota na książki o tematyce górskiej, myślę sobie, co też mogłabym przeczytać - wszystkie książki tego typu, jakie mam w domu, już zaliczyłam. Teraz będę już wiedzieć, po co mam sięgnąć ;)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam cieplutko!
BOOKS OF SOULS
Czekam na ,,Bez tajemnic" i mam nadzieję, że mi się spodoba, bo z książkami Sheridan różnie bywa, jeżeli o mnie chodzi :/
OdpowiedzUsuńSzczęśliwego nowego roku! :)
Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
Szelest Stron
Chyba najbardziej zaciekawił mnie "Basil" i "Bez powrotu" :D Szczęśliwego Nowego Roku i udanej sesji!
OdpowiedzUsuń